Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Zelení primátorovi: Vemte si příklad z Chrastavy – zakažte videoterminály

Ústavní soud rozhodl o platnosti obecní vyhlášky Chrastavy, která vedle klasických hracích automatů regulovala i tzv. videoloterijní terminály. K radosti zelených soud konstatoval, že videoloterijní terminál je totéž co hrací automat, protože jejich účel je shodný. Dnešní průlomové rozhodnutí ukazuje, že obec může videoterminály na svém území zakázat, přestože jednotlivé provozovny povoluje ministerstvo financí.

 

„V Praze jsou nyní vyhláškou regulovány pouze hrací automaty a nikoliv terminály. Je běžným jevem, že kde vyhláška zakáže automat, tam se do několika týdnů objeví terminál. Polovičatá regulace hazardu v městě paradoxně způsobila, že se počet herních míst zvýšil,“ prohlásil předseda pražských zelených Petr Štěpánek. 

 

„Zelení v zastupitelstvu města vždy tvrdili, že rozdíl mezi hracími automaty a videoloterijními terminály je bezvýznamný. Žádali jsme tvrdou regulaci či úplný zákaz obou typů hazardních strojů, nikdy nás však nepodpořila potřebná nadpoloviční většina hlasujících. Dnešní průlomové rozhodnutí ÚS otvírá cestu k úplnému zákazu hazardu v hlavním městě,“ zdůrazňuje Petr Vilgus, zastupitel za Stranu zelených v Praze 8.

 

„Zelení vyzývají pražského primátora Svobodu, aby bez prodlení rozšířil pražskou vyhlášku proti hazardu o úplný zákaz loterijních videoterminálů. Tragédie jednotlivců i celých rodin, osobní bankroty a kriminalita vázaná na hráčskou závislost jsou mimo jiné důsledkem prakticky neregulovaného působení cynického hazardního průmyslu,“ žádá v reakci na usnesení Ústavního soudu předseda pražských zelených Petr Štěpánek. 

...

Vloženo: 14.06.2011 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro novináře | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52