Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Centrum Palmovka aneb jak utopit obecní peníze

Záměr postavit novou budovu radnice je dobrý, nikoliv však provedení pod taktovkou ODS a TOP09. Zjednodušení styku s úřadem, centralizace samosprávy na jednom místě a zvelebení Palmovky, to vše jsou správné věci, ale za jakou cenu?

 

Oč občané stojí, neví zejména členové vládnoucí koalice ODS a TOP09, kteří prosazují stavbu nové radnice s komerčním centrem netransparentně a bez komunikace s občany. Jejich křeč dosáhla takové fáze, že ani radní, zuby nehty tlačící tento projekt, vlastně netuší, co s novou radnicí vlastně chtěli a co zde do budoucna chtějí provozovat.

 

Všechno začalo tím, že městská část podle ODS nebyla dobrým hospodářem a proto se zbavila bytů. Tato strana tvrdila, že obec nemá podnikat. Následně Praha 8 pod vedením stejné strany schválila nejtěsnější většinou hlasů tři týdny před volbami záměr vybudovat obchodní centrum za 1,4 miliardy Kč, kde obec podnikat bude. TOP09 v předvolebním období bojovala proti tomuto projektu, aby pár týdnů po volbách na své sliby zapomněla, otočila se k voličům zády a začala záměr ODS podporovat. 

 

Výčty nedostatků popisuje ve svém komentáři prof. Potůček. Jen doplním, že postup radnice je zkoumán Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a orgány činnými v trestním řízení. Proti stavbě a zejména proti cestě, jaká k jejímu prosazení vedla, protestují občané i občanská sdružení. Nezájem o názory občanů ze strany politiků je v tomto státě obvyklý. Ovšem i v této oblasti se začíná blýskat na lepší časy, například nedávným verdiktem Ústavního soudu, který říká: "Ti, kdo obec spravují, neměli by ztratit ani na okamžik ze zřetele, že nejsou majiteli obce a že správa obce není poručníkováním těch, kteří obec tvoří. "

 

Tento výrok bych doporučil vyvěsit nad vstupní dveře radnice, ať již nové či staré, aby ti, kdož obec spravují, nikdy nezapomněli, že jejich zaměstnavatelem jsou občané.

 

...

Vloženo: 12.09.2012 | Autor: Josef Kučera | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52