Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Show Delfíni v Praze se má uskutečnit v původním termínu, zelení protestují

Zastupitelé za Stranu zelených s uspokojením přijali informaci, že pražští radní odmítli pořádání zábavné show s delfíny v cirkusovém stanu na Rohanském ostrově. Zároveň však vyjádřili obavu, aby se společnost Cirkus Cirkus nepokusila přesunout tuto krutou zábavu do šapitó na Hagiboru v Praze 10. To nepřímo potvrdil pořadatel akce Delfíni v Praze. 30. 1. 2013 na svém webu zveřejnil informaci, že se akce uskuteční v původním termínu a vstupné se tedy vracet nebude.

 

“Společnost Cirkus Cirkus chce na jaře tohoto roku v Praze uspořádat show s delfíny – tedy neetické komerční zneužití těchto mořských savců pro zábavu a zisk. Zvířata určená k vystoupení v české metropoli by musela cestovat stovky kilometrů z Ukrajiny či Turecka. V městě by byla umístěna do nevelkých nádrží, které jim nemohou poskytnout podmínky aspoň vzdáleně se podobající jejich přirozenému prostředí. To však odporuje nejen evropskému právu, ale i etickým zásadám a zdravému rozumu,” říká Štěpán Klimeš ze Strany zelených v Praze 8.

 

Pražští radní se po týdnech váhání rozhodli nedovolit společnosti Cirkus Cirkus uspořádat show s delfíny na městských pozemcích na Rohanském ostrově. Zelení se však obávají, aby se firma nepokusila přesunout tuto atrakci na soukromé pozemky.

 

“Připomínáme, že rozhodnutí magistrátu pouze znemožnilo stavbu delfinária na obecních pozemcích v Karlíně. Podle nás však reálně hrozí, že se společnost Cirkus Cirkus pokusí uspořádat tuto atrakci na soukromé parcele. V této souvislosti připomínáme, že firma má dlouhodobě postavené šapitó na Hagiboru v Praze 10. Budeme riziko přesunu akce do Strašnic bedlivě sledovat,” zdůrazňuje Petr Vilgus, zastupitel za SZ v Praze 8.

 

Delfíni a ostatní kytovci jsou vysoce inteligentní, společenská a sociální zvířata, která potřebují ke svému životu obrovský životní prostor. Evolučně jsou uzpůsobeni k životu v mořích a oceánech, nikoliv v akváriích a bazénech. Delfín je na rozdíl od kočky, psa, ale i třeba tygra, zvíře, které člověk neumí dlouhodobě chovat. Ve stísněných prostorech zajetí nemohou naplnit své fyzické potřeby, jsou vystaveni stresu a trápení pro zvrhlou lidskou zábavu.

 

“Převoz mořských delfínů do vnitrozemí, jejich držení v nevelkých nádržích a zneužívání těchto inteligentních zvířat pro zábavu lidí je z principu špatné. Vyzývám touto cestou občany, aby se podobných krutých zábav neúčastnili – a to ani v případě, pokud dostanou vstupenky zdarma. Žádáme pražského primátora, starosty, místostarosty a zastupitele městských částí, aby se této atrakci postavili a nedovolili její pořádání kdekoliv na území města,” dodává předseda Strany zelených Ondřej Liška.

 

 


 

Informace o konání akce ve stejném termínu jsou na webu http://delfinivpraze.cz

Kontakt za Stranu zelených: Štěpán Klimeš, tel. 777 048 477

Tisková zpráva Strany zelených v Praze ze dne 30. 1. 2013

...

Vloženo: 30.01.2013 | Autor: Štěpán Klimeš | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52