Přehled akcí

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Praha 8 potřebuje vizi a otevřený dialog s veřejností

Zelení vždy prosazovali jednoduchou zásadu: město se musí rozvíjet na základě předem dané vize, nikoliv podle volné ruky trhu. O významných projektech musí radnice a investoři vést upřímný a otevřený dialog s veřejností. 

 

Na magistrátu nyní ODS a TOP09 připravují nový územní plán = barevnou mapu, která určí, na kterých pozemcích se smí stavět, kde bude park, kde bude stát univerzitní kampus, kudy povede silnice. Jedná se o úžasnou šanci ovlivnit vzhled města na desetiletí dopředu. Zanedbaná a v minulosti poškozená místa mohou dostat novou a lepší budoucnost.

 

Územní plán není jen téma pro experty. Aby změny města jeho obyvatelé přijali, musí náš úřad a magistát vše podrobně a srozumitelně projednat s veřejností. Občané musí mít dostatek informací dlouho před veřejným slyšením, aby měli čas na formulování svých přání. Jedině takto vzniknou čtvrti, které budeme vnímat jako svůj domov. Domov pro nás – obyvatele Libně, Karlína, Kobylis, Ďáblic, Troje nebo Čimic totiž většinou tvoří nejen “velké věci”, ale i zdánlivé detaily, kvůli kterým jsou nám tato místa blízká. 

 

Politici ze staré školy, kteří tvoří většinu rady v Praze 8, neradi poslouchají názor veřejnosti. Vyznávají způsob uvažování exprezidenta Klause, který měl odpor k občanské společnosti a slovo “plán” považoval za urážku. Možná proto se místní radnici nedaří formulovat jasnou vizi dalšího rozvoje, nezvládá komunikaci s veřejností a nedokáže vést nekonfliktní dialog se svými oponenty. 

 

 

Vy, občané Prahy 8, jistě máte svá přání a vize. Víte, co je ve vašem okolí dobře a co špatně a možná máte i představu, co s tím. Chci vás vyzvat – zajímejte se o budoucnost, navštěvujte schůze zastupitelstva a výbory, kde se o těchto věcech jedná. Žádejte místní radnici, kde vládne ODS, TOP09 a Bobošíkovci, aby otevřela veřejný dialog ke všem otázkám, které vás zajímají. 

...

Vloženo: 02.04.2013 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52