Přehled akcí

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Šancí pro Prahu 8 jsou aktivní občané a politici s rozhledem

OTÁZKA OSMIČKA: „Jak Městská část Praha 8 pracuje s podporou cestovního ruchu?“

 

Většina turistů se Praze 8 vyhýbá. Obdivovat tu mohou jen Invalidovnu, zámeček, pomník atentátu na Heydricha a Kobyliskou střelnici, milovníci Hrabala pak plynojem, ulici Na Hrázi nebo zdevastovaný Palác Svět. Radnice však Hrabalovskou tradici nerozvíjí, zapomenutá zůstává historie židovského ghetta v Libni. 

 

Pražany z jiných čtvrtí a turisty lze přilákat dvěma způsoby. Může to být na živé kulturní centrum vzniklé z iniciativy aktivních občanů tak, jak se to nyní děje v tzv. vršovickém Kreutzbergu v ulici Krymská (vzniká u nás něco takového?). Druhou možností je promyšlená práce radního pro územní rozvoj, který nebude tolerovat spekulativní výstavbu kancelářských a bytových komplexů a dokáže na území Prahy 8 prosadit špičkovou architekturu, veřejné budovy typu vysokoškolský kampus nebo knihovna. Kvalitní dostavbou zanedbaných míst podle projektů z otevřených architektonických soutěží mohou vzniknout živá centra podobná třeba křižovatce Anděl na Smíchově. Potenciál k takové proměně má Palmovka, Invalidovna, Florenc nebo oblast okolo Stírky. 

 

Současné vedení radnice neumí pracovat s městem tak, aby bylo příjemné pro život obyvatel i přespolních. Projevilo se to zbytečnou investicí více jak miliardy korun do předražené radnice, které vyluxuje obecní pokladnu a své okolí poškodí. Naštěstí existují schopní urbanisté, studenti a učitelé z vysokých škol, kteří bez zadání radnice už dnes připravují vize pro obnovu Prahy 8. Držím jim palce a doufám, že až odejde současná generace politiků do důchodu, jejich nápady najdou uplatnění.

 

 

Na závěr dotaz na kolegy z TOP09: ve volební kampani jste slibovali vyřešit neutěšený stav architektonického skvostu – Paláce Svět na Elsnicově náměstí. Majitel však budovu z větší části zničil. Uděláte něco s tímto stavem nebo budete nadále jen přihlížet devastaci jedné z nejzajímavějších kulturních památek v Praze 8?

...

Vloženo: 01.11.2013 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52