Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Zelení: právo na místo ve školce od tří let pro každého

Mám tři děti a vím, jak těžko se hledá volné místo ve školce. Zelení prosazují jednoduché a férové pravidlo – dítě má mít od věku tří let právo na místo ve školce stejně jako jeho táta či máma mají právo na rychlý návrat do zaměstnání. 

 

Školka je veřejná služba, ke které by měli mít všichni rovný přístup. Dítě se zde naučí fungovat v kolektivu a připravit se na školu, rodiče se rychleji dostanou do práce. V tuto chvíli však platí nespravedlivý stav, kdy děti s místem v obecní školce jsou dotované z daní nás všech. Rodiče dětí v soukromých školkách musí platit celou výši školného. To není správné. Obce by měly mít povinnost zajistit místo předškolní výchovu pro děti od tří let. Pokud toho nebudou schopny, podle Strany zelených by obce měly přispívat dětem, na které nezbylo místo. Výše částky by byla stejná jako dotace na dítě v obecní školce a šlo by jí využít pro úhradu pobytu v soukromé či firemní školce. 

 

Síť školek – stejně jako systém veřejné dopravy – nemá smysl řídit z úrovně městských částí. Koordinaci by měl vykonávat magistrát, který by také byl zodpovědný za kapacitu předškolních zařízení. Odpadly by tak mj. nesmyslné boje o trvalý pobyt a nepřijetí stovek dětí. Zelení nesouhlasí se zvyšováním školného, protože se domníváme, že rodiče by neměli být trestáni za to, že přivedli na svět dítě.

 

 

Závěrem bych chtěl občankám a občanům Prahy 8 popřát šťastnou ruku ve volbách. Vybírejte, prosím, hlavou i srdcem, s ohledem na budoucnost našich dětí. Na kandidátní listině Strany zelených najdete zastupitele z Libně a historika fotografie Petra Vilguse nebo ženskou aktivistku Evu Kavkovou. Budeme děkovat za hlas pro SZ. Pokud jste s naší prací spokojeni, můžete nám dvěma dát preferenční kroužek, díky kterému budeme moci prosazovat vaše zájmy v poslanecké sněmovně. Třeba i zákonné právo dětí na školku od tří let. 

...

Vloženo: 02.10.2013 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52