Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Obecní hypermarket za miliardu nepotřebujeme

Současné vedení radnice, které je ovládáno ODS, zahájilo na jaře tohoto roku přípravu výstavby obecního hypermarketu s administrativním centrem a radnicí za miliardu (!) korun. Zastupitelé ze Strany zelených od samého počátku s tímto projektem zásadně nesouhlasí. Tvrdíme, že současná rada by měla projekt zastavit a nechat rozhodnutí na novém zastupitelstvu, které zvolí občané Prahy 8 v říjnu tohoto roku.

 

Zastupitelé za Stranu zelených uznávají, že Praha 8 potřebuje novou budovu radnice. Množství úředníků roste, protože stát předal řadu svých povinností obcím. Odbory úřadu dnes sídlí neekonomicky na více místech a Bílý dům dosluhuje. Několik úředních budov bude zbořeno, pokud bude realizován šílený projekt šestiproudé dálnice protínající Libeň od mostu Barikádníků po Balabenku. 

 

Zelení však jsou proti tomu, aby Praha 8 měla svůj obecní hypermarket. Podezření vyvolává fakt, že tento velmi drahý záměr se objevil bez jakékoliv diskuze s občany a opozičními politiky půl roku před volbami, které radikálně změní složení zastupitelstva. Nechápeme, proč daňoví poplatníci mají financovat právě výstavbu kanceláří s hypermarketem. A jsme si jisti, že křížení ulic Zenklova a Sokolovská na Palmovce je pro tento účel nevhodné. 

 

V naší části Prahy je administrativních budov více, než je třeba. Zajděte se podívat do komplexů jako Futurama na Invalidovně nebo Vysočanská brána na Balabence. Oba tyto objekty jsou dlouhodobě poloprázdné. Pokud dojde k zástavbě Rohanského ostrova, jeho nemalá část bude využita pro kanceláře. V okolí Palmovky je hypermarket Kaufland ve Voctářově ulici, dvě zastávky metrem je Fenix ve Vysočanech a vedle O2 Areny vyrůstá další podobné centrum. Hrozí, že my všichni budeme doplácet miliony ročně na provoz ztrátového obecního velkoobchodu. 

 

15. a 16. října se konají komunální volby. Právě vaše hlasy přinesou změnu jak na celopražské radnici, tak v zastupitelstvu Prahy 8. Naše město potřebuje novou energii, nové nápady a nový směr. Méně kmotrů v pozadí a více otevřenosti k občanům. Zastupitelé a radní za Stranu zelených jsou připraveni se podílet na celkové obnově Prahy a spolupracovat se stranami, které se připojí k této vizi. 

 

Stranu zelených ve volebním období 2006–2010 na radnici Prahy 8 reprezentovali zastupitelé Petr Vilgus (obvod Karlín, Libeň), Jaroslav Korf a Hana Francová (Troja, Bohnice, Čimice) a Radek Stejskal (Ďáblice, Střížkov). Tak jako v případě každých voleb, i letos se na zelených kandidátkách kromě zastupitelů objeví řada členů občanských sdružení, která hájí zájmy obyvatel Prahy 8. Máte-li námět pro náš volební program, napište na adresu  HYPERLINK "mailto:petr.vilgus@zeleni.cz "petr.vilgus@zeleni.cz. Chcete-li informace, připojte se k facebookovému profilu „Strana zelených – Praha 8“ a „Petr Vilgus“. A hlavně – přijďte v říjnu k volbám a hlasujte pro zelenou změnu.

...

Vloženo: 02.08.2010 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52