Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Praha 8: zkušení kandidáti připraveni převzít zodpovědnost za fungování radnice

Kandidáti Strany zelených z Karlína, Libně, Kobylis, Bohnic, Čimic a Střížkova dnes odevzdali na úřad hotovou kandidátku pro říjnové volby do Zastupitelstva Městské části Praha 8. Čtyřicet pět míst je od prvního do posledního místa zaplněno místními občany, kteří mají zkušenosti z živnostenského podnikání, komunální politiky, státní správy i z neziskových organizací.

 

Lídrem kandidátky a kandidátem na starostu je zkušený zastupitel, vysokoškolský pedagog a fotograf Petr Vilgus, který už přes 30 let žije na Palmovce. Vilgus ke kandidátce SZ říká: “Zelení jsou po říjnových komunálních volbách připraveni převzít zodpovědnost za fungování Prahy 8. ODS zde vládla mnoho volebních období a přivedla tuto městskou část do hluboké krize. Budeme požadovat vznik nových tramvajových tratí, autobusových linek i otevření debaty o návratu trolejbusů do pražských ulic. Znovuotevřeme debatu o parkovacích zónách v Praze 8. Budeme chtít více bezpečí pro naše občany posílením městské policie i prostřednictvím likvidace nebezpečného hazardu. Otevřeme debatu o obnově Palmovky, Rohanského ostrova i často zanedbané zeleně mezi domy na severních sídlištích. Postavíme se za občany tam, kde nezájem magistrátních politiků a nenasytnost developerů chce zničit to, co občané mají rádi. Tvrdým auditem projde problematický miliardový projekt novostavby radnice s komerčním centrem na Palmovce, o jehož stavbě se rozhodovalo za zavřenými dveřmi.”  

 

Na druhém místě kandidátky zelených v Praze 8 je ekonomka Eliška Vejchodská, třetí je místopředseda Strany zelených a kavárník Tomáš Průša a na čtvrtém místě je bojovnice proti hazardu Hana Matoušová. Na kandidátce dále najdeme oblíbenou cvičitelku Sokola Libeň Danu Blahunkovou, specialistu na sociální sítě z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Josefa Šlerku, krajinnou projektantku a propagátorku zachování zahrádkových osad Janu Kolkovou nebo dopravního projektanta organizátora veřejné dopravy ROPID Vlastimila Janouška. Mezi kandidujícími je také expertka na rovné příležitosti mužů a žen Eva Kavková, reportér a spoluorganizátor fotografických workshopů v ukrajinském Černobylu Václav Vašků, historik z Klubu za starou Prahu Jakub Bachtík či zakladatelka hospicového sdružení Cesty domů Marie Goldmannová. 

 

“Celá kandidátka má vyrovnané zastoupení mužů a žen. Jsou zde úspěšní lidé, kteří hledají v komunální politice prostředek, jak prospět občanům Prahy 8. Pokud je i vaším cílem zelenější Praha 8, dejte v říjnu svůj hlas kandidátům Strany zelených,” apeluje na místní občany kandidát na starostu Prahy 8 za Stranu zelených Petr Vilgus.

...

Vloženo: 04.08.2014 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52